Tracking image

Helly Hansen ubierze Zbigniewa Gutkowskiego

Zbigniew „Gutek” Gutkowski, który przygotowuje się do jednych z najbardziej prestiżowych regat świata – Vendée Globe nawiązał współpracę z marką Helly Hansen. Norweska firma zapewni załodze Polish Ocean Racing profesjonalną odzież regatową do 2016 roku.

Zbigniew Gutkowski przepłynął w swoim życiu dziesiątki tysięcy mil morskich. Wielokrotnie miał okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w ekstremalnych warunkach zarówno wiatrowych jak i temperaturowych. Sam najlepiej wie, że pragnąc osiągnąć sukces w trakcie regat żeglarze powinni dysponować najlepszym sprzętem, który zapewni im komfortową żeglugę bez względu na warunki atmosferyczne. W trakcie oceanicznych wyzwań „Gutek” musi mieć pewność, że ubiór będzie równie mocnym elementem układanki, jak jacht, czy on sam, gwarantujący nie tylko ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale i bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach. Tego zadania podjęła się firma Helly Hansen, która została oficjalnym partnerem odzieżowym Zbigniewa Gutkowskiego i Polish Ocean Racing.

W ramach cyku przygotowań do najważniejszego startu, jakim jest Vendée Globe, najlepszy polski żeglarz oceaniczny przewiduje udział w Fastnet Race, Transat Jacques Vabre czy Brasil to Brittany.  Podczas żeglarskich zmagań załoga Polish Ocean Racing będzie testowała odzież marki Helly Hansen. – Przede mną intensywne miesiące przygotowań do Vendée Globe. Po drodze setki mil pokonanych na treningach i startach w regatach, w których przyjdzie mi walczyć z najlepszymi żeglarzami na globie. Zyskaliśmy nowego partnera, który zadba o naszą odzież w czasie zawodów. Helly Hansen to firma z bogatą tradycją, w której pracują prawdziwi fachowcy. Nie mogę doczekać się momentu, gdy przetestujemy ich produkty w warunkach bojowych - powiedział Zbigniew Gutkowski.

Na opinie najlepszego polskiego żeglarza oceanicznego bardzo liczą projektanci Helly Hansen, którzy chętnie inspirują się uwagami sportowców korzystających z ich produktów podczas zawodów. Specjaliści norweskiej firmy odzieżowej dokładają wszelkich starań, aby ich artykuły były wysokiej jakości i wykorzystywały najnowszą dostępną technologię.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Zbigniewem Gutkowskim z uwagi na jego doświadczenie oraz fakt, że jest jedynym Polakiem, który osiągnął tak wiele w prestiżowej klasie IMOCA 60. Założyciel naszej marki, Helly Juel Hansen również uprawiał żeglarstwo. Ten sport jest dla nas niezwykle ważny i osiągnęliśmy w nim wysoki poziom. Liczę na to, że podczas najbliższych startów w regatach, „Gutek” dostarczy nam wiele cennych informacji. Zależy nam, aby wszyscy klienci mogli korzystać z produktów sprawdzających się w najtrudniejszych warunkach - stwierdził Wojciech Jastrzębski, Country Sales Manager z firmy Helly Hansen.

Zbigniew Gutkowski dołączy do  sportowców współpracujących z marką Helly Hansen, m.in. Thomasa Coville’a, Richarda Masona, Anny Haag, Jackie Passo czy Emila Jonssona. Aktualnie w barwach popularnego HH w regatach Volvo Ocean Race płynie żeńska załoga Teamu SCA.

- Współpraca z Helly Hansenem, to kolejny element w układance pozwalający nam żeglować na najwyższym światowym poziomie. Dołączenie do globalnego zespołu HH to wielkie wyróżnienie i docenienie mojej dotychczasowej pracy. Wspólnymi siłami na pewno sięgniemy po najwyższe cele – kończy Gutkowski.

Umowa między Zbigniewem Gutkowskim a Helly Hansen będzie obejmować całą kolekcję żeglarską i potrwa do 2016 roku. Ponadto gdańszczanin skorzysta z okazji przetestowania strojów dla narciarzy. Zimą „Gutek” w czasie, gdy odrywa się od swojego jachtu i morza uwielbia spędzać wolny czas na nartach.


Co słychać u „Gutka” ?

Social media

Nasze profile w internecie